Výhody vestavěných skříní spočívají hlavně v tom, že je lze umístit kamkoli, kde je dostatek volného prostoru. Nejste limitováni žádným prostředím, jak tomu bývá u klasického nábytku. Vestavba už podle samotného názvu je „vestavována“ do prostoru tak, že jej vyplní bezezbytku, ať už se jedná o rovnou zeď v ložnici, anebo sklepení. Hodí se do prostor nejen dokonale rovných, ale i zaoblených, zakřivených či zkosených.

skříně v ložnici

Ložnice – velmi často se instalují vestavěné skříně právě sem, je to logické vzhledem k tomu, že právě ložnice bývají prostorné, a nabízí se tu k dispozici celá volná stěna. Do takového nábytku se pak vejde většina vybavení domácnosti a vše je přehledně na jednom místě. Nevýhodou skříní v ložnici je ukrajování obytného prostoru, což je zvláště u malých bytů klíčový problém.

Podkroví – vestavbu můžete začlenit i do prostor, kde se zužují stěny, snižují stropy, objevují se různé záhyby, výklenky, zkosení atp. Vnitřní prostor skříní se přizpůsobí danému prostředí a vše se pouze zakryje posuvnými dveřmi. Mohou se tím dokonale zamaskovat různé nevzhledné kouty, které by nebyly jinak rozumně využitelné.

oblečení na ramínku

Předsíň – typické řešení v městských bytech panelových a bytových domů. Předsíň se vyplní nábytkem a ten pak už nezaclání v obývacím pokoji. Předsíně bývají zpravidla v bytech využívané pouze pro převlékání a přezouvání a víceméně se tu nikdo příliš dlouho nezdržuje, proto je takto umístěná vestavba ideální kvůli úspoře místa v obytných prostorách.

Schodiště – tam, kde lze pod otevřená schodiště umístit skříň na míru s posuvnými dveřmi, je to obrovská výhoda, neboť prostor pod schody je většinou nevhodný pro vyplnění dekorativními předměty i květinami, které tu nemají dostatek světla. Výhodou tohoto řešení je opět úspora metrů obytné plochy, které by mohly v místnostech, kde se zdržujeme a odpočíváme, chybět.