Víte, co lidem nejvíce schází? Nejsou to peníze, nábytek, auta, oblečení a další hmotné statky, ale duchovní spřízněnost neboli láska. Mít někoho rád a mít také rád sám sebe je ten největší dar, láska je energie, nezná hranic a je věčná. Toto nejsou jen slova mystiků, jsou to pravdivé informace, které zažíváme každý den, nebo je můžeme zažít, jestliže tomu dáme průchod. Mnoha lidem skutečně schází otevřenost, empatie, důvěra, přátelství a všechny další projevy lásky, a nemusí to být jen sex – ten navíc může probíhat bez lásky, například za úplatu a jistá zvýhodnění.

dort se svíčkami

Jsme obklopeni technickými vymoženostmi a plnými regály zboží, ale toto nás nemůže naplnit štěstím, dokud nemáme rádi sebe i druhé – lidi i zvířata a rostlinný svět. Vyjádřit lásku lze mnoha způsoby, některé mohou být i docela nenápadné, jako je příjemný rozhovor, pohlazení či objetí, a vyjádřit ji můžeme i docela bujarým a velmi expresivním způsobem – uspořádáním veselé párty jen tak pro radost.

nápoje na párty

Kdy jste naposledy pozvali kamarády jen tak „na pokec“? Dříve, před třiceti, čtyřiceti lety, kdy neexistovaly mobily ani počítače, to bylo běžné třeba obden, lidé se více scházeli a komunikovali spolu přímo, nikoli přes e-mail a SMS. Obnovme tuto tradici, nebuďme otroky sociálních sítí a mobilní komunikace a obecně digitalizace, toto jen odvádí pozornost od skutečného lidství. Používejme tyto technologie jen jako pomocníka pro práci a vyřizování administrativy, ale mezilidské vztahy budujme jinak. Třeba uspořádáním zahradní akce pro radost s pronajatým párty stanem z půjčovny párty stanů.

Stan poslouží jako přístřešek proti dešti a ostrému Slunci, uschováme pod něj občerstvení a ve venkovním prostředí pak můžeme hrát společenské hry, házet si s míčem, házet šipky, zahrát si minigolf anebo se potápět v bazénu. Umět se bavit je také umění, ale když to dokážete, shodíte ze sebe nánosy negativních bloků, co vám leží na duši.