Prostata nevhodné potraviny erectmax.cz je téma, kterým bychom si mohli osvěžit již dávno známé pravdivé informace o přirozenosti lidského života. Když vám někdo poví, že se láduje vepřovým bůčkem a zapíjí jej pivem, můžete to považovat za normální, protože se tak stravuje většina, a jde o pokrmy připravované již po staletí. Stejně tak vám mohou připadat „normální“ všechny výrobky nabízené v supermarketech, anebo veškeré dorty na pultech cukráren.

uzené maso

Má to ale háček. To, co je normální, nemusí být přirozené. Do hry tu totiž vstupuje známý fakt takzvaného dědičného hříchu, tedy po staletí prováděných dietních chyb, která dovedla lidstvo (a nejen ta) až na okraj propasti. Lidé se dnes ocitají na rozcestí, odkud mají na výběr dvou cest – buď pokračovat dál v dědičném hříchu a prožít pád do propasti se vším všudy, anebo jít cestou změny, respektive návratu k lidské přirozenosti.

sklenice piva

A jedním z problémů, který je třeba řešit, pokud tedy chcete žít zdravě a vyhýbat se civilizačním chorobám, je nevhodná strava. Na co byste se měli zaměřit především?

Maso a uzeniny – člověk nepotřebuje k životu masné výrobky, obejde se bez nich, a navíc se tím zbaví mnoha neduhů. Nemáme krátká střeva jako dravci, maso v nás hnije a otravuje nás toxickými zplodinami a k tomu i stresovými hormony. Nejhorší kombinace je maso a bílé pečivo bez vlákniny, tomu se zdaleka vyhýbejte.

Bílé pečivo – v dávné minulosti se pečivo peklo z celozrnné mouky a jakmile se začalo s výrobou mouky bílé, zbavené živin a vlákniny, lidé se postupně zaklesávali do pasti vážných onemocnění. Týká se to samozřejmě i prostaty, protože jí schází živiny z potravy a nemůže být dostatečně regenerována.

Cukr – klasický řepný bílý cukr je znám jako bílý jed, protože jde o potravinu s prázdnými kaloriemi zcela bez živin. Naopak je na sebe váže při metabolizaci v našem těle a okrádá nás o ně. Cukr je zloděj živin a bílý zabiják, zapamatujte si to.