Před tím než hypotéku získáte, tak si musí finanční institut (kde si hypotéku zařizujete) řádně prohlédnout, že jste schopným žadatelem. To znamená, že máte kvalitní a stabilní příjem, nemáte historii dlouhodobého nezaměstnání, nebo že jste v minulosti nikdy neměli potíže se splácením žádných dluhů.

I když splníte všechna tato kritéria, může se stát, že z nějakého jiného právního důvodu ji nedostanete. Co ale dělat když ji zrovna opravdu potřebujete kvůli výstavbě nebo koupi vámi vysněného domu? Existují i takzvané nebankovní hypotéky bez registru https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/. Řekneme si, jak vlastně fungují a co od nich můžete očekávat.

Společnosti, které tyto služby hypoték nabízí se nazývají nebankovními. To znamená, že nejsou bankovní institucí a tudíž je mnohem jednodušší u nich hypotéku a jiné finanční produkty získat. Jsou určeny zrovna pro ty klienty, kteří byli v bankovních institucích odmítnutí kvůli nevyhovění výše zmíněným podmínkám. Zde jsou schopni udělat nabídku i opravdu komplikovaným případům.

podepisování smlouvy

Výhodou také je, že nemusíte uvádět a nějakým způsobem podkládat důvod, proč jste si hypotéku vlastně zařídili. Bankovní instituce obvykle vyžadují přesný záměr, abyste si hypotéky na dům nevyužili například na koupě auta. Což samozřejmě rozhodně nedoporučujeme dělat. Takže se tím oprostíte od zbytečného a dlouhého papírování

Nemusíte se bát, že by s tímto druhem hypotéky mělo být něco v nepořádku. Jednání se zákazníky je naprosto férové a pokud budete mít nějaké otázky, stačí se zeptat poradců nebo se jednoduše podívat do smlouvy do čeho vlastně jdete.

Předání domu

Stejně jako u každé jiné hypotéky, je třeba mít jak splácet. Žádná bankovní i nebankovní instituce vám nedá žádný finanční produkt, pokud by věděla, že ho stejně nebudete splácet a budou s vámi akorát problémy. V případě, že by se tento problém stal, tak můžete počítat leda tak s exekucí.