Dáváte čištění svého PC dostatečnou váhu, nebo jej provádíte pouze jednou za čas, jak si vzpomenete? Pak je možná správná chvíle přehodnotit své postupy.
Prach je nedílnou součástí našich životů, nicméně trpí tím především naše elektronická zařízení. Přemýšleli jste někdy, jaký má vůbec vliv každičké smítko? Ať už je Vaše klávesnice, počítačová skříň či jiný hardware denně vystavován všemožným vlivům, nebo jej ukládáte do šuplíků po použití, nelze zabránit nepříjemnostem s prachem spojeným.
Nejen, že nevkusně pokrývá Vaše vybavení, ale proniká do chladiče, kde zabraňuje průchodu vzduchu a následně zapříčiňuje nárůst teploty v procesoru. To často vede až k samovolnému vypínání celého počítače, přehřívání a dalším závadám.
stolní počítač
Jak identifikovat zvýšené množství nečistot v notebooku či stolním počítači?
·         Rychlejší zahřívání
·         Akce vyžadují delší časový úsek
·         Hlučnost
·         Spontánní ukončování programů či úplné vypnutí
·         Deformovaný obraz
Všemi body si prakticky počítač žádá o náležitou péči, což může být poslední šance na včasné podchycení problému.
Jak tomuto ovšem můžete sami předejít? Základní variantou je samozřejmě umístění počítače do servisu, kde dojde k profesionálnímu zredukování všemožných nečistot. Nechcete-li však čekat, proveďte údržbu sami doma. Kromě neustálého udržování místnosti, ve které se počítač nachází, lze za spolehlivou metodu považovat stlačený vzduch. Ten zakoupíte v různých velikostech i ve spreji na řadě internetových stránek. Mimo jiné je mnohem bezpečnější než manipulace s vysavačem v dosahu vybavení. Usilování o vysátí nepořádku se výrazně nedoporučuje!
prach na klávesnici
Je tedy opravdu nutné pravidelné čištění? Jak jste se z článku již pravděpodobně sami přesvědčili, zanedbávání starostlivosti o elektroniku může vést k snížení její funkčnosti a nepříjemným komplikacím, v ojedinělých případech dokonce i zkratům. Dbát tedy na čistotu i na méně viditelných částech PC je více než důležité.