Tělo a duše jsou dvě rozdílné schránky, které jsou ale navzájem propojené. Toto propojení se může projevovat více, či méně harmonicky. Abychom dosahovali větší a větší harmonie, tedy rovnováhy a jakéhosi vnitřního klidu, k tomu nám může posloužit několik harmonizačních technik.

barevné spektrum

K harmonizaci dochází tak, že máme v těle vyvážené všechny základní čakry. Znáte je?

Je to čakra kořenová, sakrální, solární, srdeční, hrdelní, čelní a korunní. Je jich sedm a vzájemně propojují naše fyzické tělo a duši. Pokud se o těchto svých sedm center staráme, máme v pořádku mysl, emoce a od toho odvozené také naše fyzické zdraví i duševní zdraví. Díky této harmonii totiž dokážeme prohlédnout své nitro a víme přesně, kdo jsme.

silueta buddhy

 

Jakými metodami můžeme harmonizovat naše čakry?

 

Jóga je dnes velký hit a dokonce je jí mnoho druhů, které máme na výběr. Tento druh pohybu působí právě na naši vnitřní rovnováhu a srovnává všechny výkyvy uvnitř těchto našich center.

 

Meditace je klasickou metodou, která je známá již po staletí. Meditovat lze u klidné relaxační hudby, ale také svobodným tancem, zpěvem, nebo i za doprovodu různých léčivých zvuků – například známé šumění moře.

 

Příroda je významný harmonizační prvek, protože sama o sobě je klidem a vyrovnaností. Tedy pobyt v přírodě nás jaksi vytahuje z nepohody a dodává nám pocity štěstí a bezpečí.

 

Zvířata jsou známi léčiteli duše. V přítomnosti zvířat sami sebe harmonizujeme více, než bychom vůbec tušili. Jsou pro nás hojivější, než kdejaký medikament.

 

Vůně. Ano i ty patří k metodám, které se hojně používají. Například esenciální oleje, aromatické svíčky – existují i čakra svíčky, vonné tyčinky nebo směsi. Určitě je zkuste.

 

 

Každá z těchto metod dokáže navodit příjemnou atmosféru, ve které se snadno na okamžik vytratíte z dnešního rychlého světa, plného starostí, problémů a stresu.