Už teď se pomalu začínají objevovat reklamy s vánoční tématikou a tak by nám všem mělo začít docházet, že opět po roce máme před sebou nejkrásnější období v roce. Říkáte si, že to není spíš to nejkrásnější ale nejdražší a nejchaotičtější období v roce? Možná se to tak může zdát, ale pokud si letos dáte předsevzetí už teď dopředu, že letos nebudete bloudit ve vánočním šílenství a raději si uděláte jasný plán a budete mít svou představu, které se budete pevně držet, všechno zvládnete na jedničku s hvězdičkou. Týden před Vánoci pak už jen stačí sehnat kapra a nazdobit stromeček. Krásná představa, že? Možná vás ani tak nepřekvapí naše první rada, která zní: se vším začněte raději už teď s dostatečným předstihem.

nápad na vánoční dárek, ruční mýdla

·         Když chcete mít všechno a ještě ušetřit: ano další slavný vánoční strašák – rodinný rozpočet. Drtivá většina lidí totiž na Vánoce utratí mnohem více peněz, než měli původně v plánu. V lednu už tak nezbývá nic jiného než se držet za hlavu a pořádně se uskromnit. Přitom ani Vánoce vás nemusí zruinovat. Stačí jen mít předem jasný plán a představu. Všechno si sepište na papír, ať jasně vidíte, co chcete komu z rodiny koupit a kolik to bude stát. Klidně si nejprve stanovte možný rozpočet a ten rozdělte mezi všechny členy rodiny a přátele, kterým budete kupovat dárky. Přesně tak uvidíte, kolik můžete utratit za jednotlivé členy a lépe se vám pak dárky budou i vybírat.
vánoční pohoda

·         Šetřete s internetem: online nákupy ušetří nejen vaši peněženku, ale také vám značně zpříjemní nakupování a zkrátí dobu, kterou byste nakupováním normálně strávili v obchodě. Na internetu ale nakupujte alespoň měsíc nebo měsíc a půl před Vánoci a vždy hledejte ve více obchodech a snažte se najít lepší cenu. Hledání se totiž obvykle vyplatí a vy skutečně můžete nějakou tu stokorunu navíc ušetřit.
vlastnoručně zabalený vánoční dárek

·         Máte šikovné ručičky – tvořte: pokud se na Vánoce začnete připravovat s předstihem, budete v další výhodě. Pokud totiž jste alespoň maličko zruční, můžete na dárcích ušetřit výrazně i tím, že je vyrobíte. Zní to jako klišé, ale ony opravdu ručně vyrobené dárky stejně každého potěší nejvíce a navíc se blýsknete, jak jste šikovní. A vyrobit mýdlo nebo bombu do koupele to zvládne skutečně úplně každý.