Déšť mnoho lidí nemá rádo, což není moc fér. Je krásné poslouchat dopadající kapky na okno, nebo vidět kapky dorážející na plochu. A pokud zmoknete, pořád je to jen voda, která uschne. Jediný problém je, když musíte tahat nějakou elektroniku a strachovat se, abyste ji doma vůbec zvládli zprovoznit. Co však člověk může během těchto dní dělat, když nemá možnost jít na procházku či běhat?

 veselý muž pod vodopádem

Udělejte si den pro sebe.

Není nic příjemnějšího, než si dát masku, nalít si sklenku vína a udělat si den, který věnujete jen sobě. Věnujte ho starosti o celé tělo, využijte masky a peelingy, které jste již dlouho nepoužili, abyste se druhý den cítili jako znovuzrození.

 

Přečtěte si knihu.

Neměli jste moc času si číst nějaké knížky, které vám kvůli tomu leží v koutě a jen se na ně práší? Venku prší a pokud je bouřka, váš internet stejně pravděpodobně každou chvíli přestane fungovat. Proč se tedy nepustit do jedné z knih a konečně mít ze sebe lepší pocit?

 káva na parapetu

Pusťte si film či seriál.

Můžete začít rozkoukávat nějaký zajímavý seriál. Můžete zhlédnout vícero dílů, nebo si pustit nějaký zajímavý film. K tomu si zhasněte, zapalte svíčky a připravte nějaké dobré jídlo. Buď zkuste HBO GO nebo Netflix. Ale jestliže se kolem vás schyluje k bouřce, raději si film stáhněte, než aby se vám v nějaké napjaté chvíli daný film či seriál vypnul.

 

Naplánujte si další dny

Máte mnoho času vzít do ruky diář a naplánovat si práci na další dny. A nejen to, můžete si naplánovat nějaké zajímavé výlety, setkání s kamarádkou nebo si určit dny na cvičení. Čím konkrétněji si některé činnosti naplánujete, tím menší práci s nimi budete mít ten den a ušetříte klidně i několik hodin.

 

Kromě toho si můžete zacvičit doma, nebo se vykašlat na to, že budete mokří a jít se jen tak proběhnout do deště. Věřte, že i tím se dá nabrat mnoho životní energie. Stejně jako meditací a relaxováním, které při dešti půjde samo.