Spousta lidí si pořídí zahradní či vnitřní bazén s vidinou toho, že si budou užívat dlouhé hodiny uvolňujícího plavání a veselých letních radovánek. Málokdo si však uvědomí, že to není pouze o tom užívání si, nýbrž i o kontinuální a pravidelné péči. Abyste se mohli o svou novou radost co nejlépe postarat, budete muset investovat do kvalitního příslušenství k bazénu. To je zcela základním předpokladem, protože bez kvalitní péče se jakožto správný majitel bazénu rozhodně neobejdete.
teploměr v bazénu
Vše, co budete potřebovat
Pokud jste bazén nikdy na zahradě neměli, dost možná přesně netušíte, co všechno byste si měli pořídit. Není toho mnoho, ačkoliv první nákup bude pravděpodobně větší. Dále budete dokupovat už pouze drobnosti a chemii. Co vše byste si tedy měli pořídit?

  • Fólie či plachty – ty využijete zejména v neaktivním období nebo v noci, kdy budete zamezovat znečišťování různými listy, hmyzem a dalšími nečistotami.
  • Chemie – bez kvalitní chemie v podob chlorových tablet či jiných přípravků se neobejdete. Právě díky kvalitní chemii bude vaše voda dezinfikovaná a odolná vůči působení různých bakterií a dalších nežádoucích organismů.
  • Testery – pravidelně byste také měli kontrolovat stav vaší vody, zdali v ní je dostatek aktivního chloru, a také jestli je její pH v normě.
  • Úprava pH – pokud zjistíte nějakou výchylku, co se týká pH, mějte po ruce přípravky, které vlastnosti vody okamžitě pozmění.
  • Vysavač – nerozpustné nečistoty odstraníte pouze pomocí vysavače či kartáče, který se dokáže poradit jak o usazeniny na samotném dnu, tak i na stěnách.
  • Zazimovače, hadice, shlukovače, solární sprchy, soli, čističe, čerpadla, algicidy – to vše a mnohem více pořiďte za předpokladu, že dané produkty budete považovat za přínosné a potřebné.

bazénová voda

Pořiďte si alespoň základní bazénové příslušenství, a ostatní dokupujte vždy podle potřeby nebo aktuální situace.