Zásnuby? To už se nenosí

Bývalo zvykem, že muž požádal ženu o ruku, a zároveň o její ruku musel požádat i rodiče. Pokud svolili, byli mladí zasnoubeni a do roka se konala svatba. Dnes už žijeme v moderní době. Rodiče jsou většinou postaveni před hotovou věc a co víc, mnohdy se o svatbě dozví až po jejím skončení. Někteří mladí lidé totiž nechtějí péct koláčky, tvořit svatební oznámení, chystat hostinu a dohadovat se, kde se „jejich“ den odehraje. Prostě zajdou na radnici a se dvěma svědky, (což mohou být klidně kolemjdoucí) a řeknou si své ano. Bez účasti svých nejbližších. Mně osobně je trochu smutno z takové představy.

zásnubní_prsten

Svatba je významná událost v životě každého z nás a stejně tak jako byli naši rodiče u toho, když jsme se narodili, měli by být i u toho, když se vdáváme či ženíme. Myslím si, že v koutku duše je každému rodiči líto, že nebyl na svatbě svého dítěte. Naštěstí moc takových svateb není a přípravy pořádné svatby stojí spoustu času, nervů a peněz. Ale stojí to za to.

Jídlo a zase jídlo

Nejdříve je potřeba se partnerem domluvit, kde se vezmete a kam pozvete svatební hosty. Líbí se mi i myšlenka, že svatba bude odpoledne a pak si společně zajdete na kávu a zákusek do kavárny. Je to taková „light“ varianta. Nemusíte toho zařizovat až tak moc, cena bude taky přijatelná a vy budete mít s vaším manželem celý večer a noc pro sebe. Ale samozřejmě chápu, že naše babičky, maminky a tetičky jsou staromódní a očekávají hostinu se vším všudy. Tedy jídlo, pití a tanec. Klasikou bývá knedlíčková polévka a řízek či svíčková jako pozdní oběd a večer raut, kterým se zavděčíte každému.

místo_pro_svatbu

A co se týče výběru kapely, doporučuji si nějaké zajet poslechnout, ať nejste pak zklamaní, že nehrají váš žánr, popřípadě že zpívají falešně.

Krásná jako princezna

Šaty dělají člověka. Pokud chcete zazářit, určitě si vyberte bílé. Ale jestli víte, že bílá není vaše oblíbená barva, můžete mít jakékoliv jiné šaty. Nabídka je dnes ohromná a ani ceny už nejsou tak závratné, podívejte se na svatební šaty levně https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/. Důležité je, abyste se cítila dobře. A nezapomeňte, že dnes není na světě nikdo krásnější než vy.