Kyslíkové neboli OXI tablety jsou alternativou k chlorovým činidlům, která pomáhají vyčistit bazén. Jedná se o pomalu se rozpouštějící přípravek účinkující na bázi aktivního kyslíku, čímž dochází k navýšení a následnému udržování optimálního množství této složky ve vodě. Nabízí se v různých velikostech, protože právě dle velikosti a obsahu vody je třeba dodávat také množství tohoto přípravku. Takže například 20 g tablety využijeme pro menší bazény a vířivky, ty 200 g potom ve středních a velkých bazénech.

oxi

Díky tomu, že se jednotlivé kousky vyrábí pod vysokým tlakem, nedochází k jejich drolení či prášení – jsou skutečně kompaktní, což je velmi žádoucí. Samotné použití je pak velmi snadné, stačí jí naplnit do dávkovače, plováku či skimmeru, kde se potom postupně rozpustí, přičemž dochází k oxidaci nečistot ve vodě. Není vhodné přípravek házet do bazénu jen tak, nejvhodnější je právě plovák, který jej udrží na hladině vody, kde je větší pohyb. Jejich využití je možné v interiérových i venkovních bazénech.

Před prvním použitím je třeba upravit pH hodnotu na 6,8 – 7,2, aby se prostředek úspěšně aktivoval. Při prvním ošetření je třeba dát větší množství kyslíkových tablet a každé 2 týdny dávkovat 10-15 kousků na 10 m3 vody. Poté je třeba hodnotu aktivního kyslíku hlídat příslušnými testery, pokud koncentrace klesne pod hodnotu 8 mg/l, je třeba opět přidat přípravek. Optimální hodnota při 28 °C je mezi 10-14 mg/l.

oxy

Jde o přípravek jednosložkový, což znamená, že v něm nenajdeme další účinné složky pro úpravu bazénové vody. Pokud jej budeme pravidelně do vody přidávat, voda zůstane krásně svěží, tedy bez cizorodého chemického pachu a ani nedojde k podráždění pokožky či sliznice plavců, jako tomu někdy bývá u přípravků na bázi aktivního chloru. Kromě bazénů je přípravek vhodný též pro vířivky, které fungují na podobném systému.