Když se dva lidé zasnoubí, čeká na ně ještě jeden velmi důležitý krok – svatba. A jelikož svatba není jen tak nějakou oslavou, ale jedinečným zážitkem oslavujícím dva lidi, kteří našli lásku, je potřeba ji naplánovat pořádně, krok za krokem. Na co tedy nesmíte zapomenout?

ženich a nevěsta

Ve správný čas, na správném místě

Nejprve budete zřejmě vybírat místo, které je pro vaši svatbu, a následně třeba i svatební veselku nejlepší. Taková místa však mívají často obsazeno, proto musíte zvolit i vhodný datum, a vše naplánovat dostatečně dopředu. Myslete na to, že počasí neovlivníte. Plánujete-li tedy svatbu venkovní, například v létě, nezapomeňte si připravit i stany, nebo náhradní místo, abyste vy, ani vaši hosté například nezmokli.

Oznamte to s grácií

Nejprve je potřeba nechat si vyrobit stylové svatební oznámení. Tento úkol raději přenechejte odborníkům, protože nejen vy, ale i vaše rodina si jej budou chtít uchovat jako vzpomínku, a proto musí vypadat skutečně noblesně, a být provedeno správně. Dále pak nezapomínejte na krásné pozvánky, které budete rozvážet ideálně osobně. Při osobním předáváním pozvánek je vhodné přivézt nějaký ten proviant v podobě svatebních zákusků. Můžete si pro tuto příležitost nechat vyrobit speciální krabičky.

svatební oblouk

Design

Každá pořádná svatba má svoji tématiku, do které sladíte nejen sebe, ale i stoly, židle, svatební oblouk, šaty družiček, svatební menu, a všechny další detaily. Tento styl by vám měl být blízký, a ukazovat, jací jako pár jste.

Zasedací pořádek

Pokud pořádáte velkou svatbu, je důležité na hostině naplánovat zasedací pořádek, aby nedošlo k trapnému tichu, nebo hůř – hádkám. Můžete na stoly rozmístit cedulky se jmény, díky kterým bude každý host vědět, kde se posadit.

A hlavně nezapomínat na to, že svatba je především o vás dvou. Nenechte si do toho mluvit od ostatních, a klidně se při určitých úkonech spolehněte na služby odborníků. Co se svatebních doplňků týče, můžete se spolehnout na profesionální služby firmy GoldPress.