Také máte po ránu červené oči? Je vám to nepříjemné, oči navíc pálí a jsou suché. Musíte jít do práce ve slunečních brýlích, určitě by si lidé všimli, jak vypadáte a mysleli by si, že jste proflámovala celou noc. I když by zase nebyli tak daleko od pravdy, část noci jste opravdu probděla. Napřed jste dlouho na internetu hledala vhodnou dovolenou na letní prázdniny, potom jste si tam pustila film a nakonec jste ještě nemohla usnout.

brýle

A nyní rychle do práce a zase zasednout k počítači. A víte, že monitory, obrazovky, displeje, toto všechno vyzařuje tak zvané modré světlo, které nám škodí? Přímo kvůli němu máte tak rudé oči a modré světlo také způsobilo vaši nespavost. Ano je to tak. Modré světlo sice vidíme jako bílé, ale je to světlo, které nese více paprsků z modré části barevného spektra, od toho se odvíjí právě jeho název. Toto světlo působí na vaše oči silně agresivně, navíc dokáže lidský organismus dokonale zmást. Organismus, který vstřebává dlouho do noci paprsky modrého světla, není připraven k ulehnutí a spánku, protože je nastaven na denní fungování, je vybuzen do aktivity a nedokáže rychle přepnout na noční režim.

Ale s těmito problém už naštěstí umíme bojovat jednoduchými prostředky. Umíme modré světlo zastavit, aby nešlo přímo do našich očí, nedráždilo je, neprostupovalo jimi dále a nevytvářelo v našem těle dojem dne, takže tělo odmítalo vypnout, zklidnit se a usnout.

brýle

Stačí si pořídit brýle na počítač s ochranou proti modrému světlu Luxbryle a máme vystaráno. Že brýle nenosíte? Vidíte dobře na dálku i na blízko? Ale to vůbec nevadí, jsou to brýle speciální, takže nemusíte mít žádnou oční vadu, ba naopak, tyto speciální brýle jsou pro ty, kteří vidí zcela dobře, ale chrání je před modrým světlem. Stačí vybrat některý typ, který vás nadchne, který vás osloví, a budete se v něm cítit nejlépe. Na stránkách obchodu Lux brýle si určitě vyberete.