Nice je třistatisícové město nacházející se ve Francii. Po celé délce je lemováno promenádou a pláží na Azurovém pobřeží, jehož břehy omývá Středozemní moře. Známějšího souseda mu dělá město Cannes, kde se každoročně koná světoznámý filmový festival. Velkou škodou je, že se moc často nesetkáte s tím, že cestovní kanceláře v České republice nabízejí zájezd přímo do této oblasti. Nejčastěji se tak setkáte pouze s jednodenním výletem, který je vám nabídnut v rámci dovolené na již zmíněné Francouzské riviéře. Ani přes tento fakt ale město o turisty nemá zájem, ročně se jeho obliba zvedá až o neuvěřitelné čtyři miliony turistů. Chcete-li zde ale strávit více času, rozhodně nemusíte zoufat! Stačí si pouze zakoupit letenky do Nice od levneletenky.cz a hurá za objevováním krás tohoto městečka!

večerní Nice

Než se dostaneme k nejzajímavějším místům, která musíte rozhodně při svém výletu navštívit, podíváme se na kousek historie, která není o nic méně zajímavá. Původně bylo Nice založeno Řeky, kteří jej pojmenovali Nikaia, což mělo odkazovat na bohyni Niké, která v má řecké mytologii postavení bohyně vítězství. Jako další se město dostalo pod nadvládu Itálie, což dnes můžeme pozorovat například v takzvané staré Nice, kde najdeme pozůstatky italské architektury. Až roku 1860 se Nice dostala zpět do rukou Francie, a to ve formě daru od Itálie za to, že Francie pomohla Itálii (Sardinii) v bojích proti Rakousku.

Nice záliv

Střed města se zde nese hlavně ve znamení luxusu. Najdete zde nejdražší bary, hotely ale i kavárny a boutique. Nejznámější ulicí luxusu je anglická promenáda neboli Promenade des Anglais, která má délku neuvěřitelných 5 kilometrů. I když se jedná o jednu z nejdražších čtvrtí, rozhodně se zde vyplatí zavítat. A kam zamířit dále? Rozhodně nemůžete vynechat slavný trh plný lahodných chutí. Najdete jej na Cours Saleya a můžu vám zaručit, že budete okouzlení zdejší atmosférou. Místní prodejci vám zde rádi představí svou nabídku lahodných sýrů, zeleniny a ovoce ať už v čerstvém nebo sušeném stavu, chleba, marmelády a pasty, nejrůznější nápoje, olivy, oleje, pesta a další. Výjimkou nejsou ani krásné květiny, mýdla a starožitnosti. Trh s potravinami se koná od úterý do soboty od 6:00 do 17:30 a v neděli od 6:00 do 13:30. Starožitnosti můžete nakoupit nejčastěji v pondělí od 7:30.

Vaše další kroky můžou mířit na náměstí Massena, monumentu stého vítězství (Monument du Centenaire), basilice Notre-Dame de Nice, ruské pravoslavné katedrále Saint-Nicolas a Nice a zajímavou fotografii si můžete pořídit u sochy židle neboli La Chaise Blue de SAB. Dechberoucí je také park Casle Hill. Po celodenním poznávání místních krás vám jistě vyhládne. Nezapomeňte tak ochutnat místí speciality, kterými jsou Callison, což je směs kandovaného melounu smíchaného s pomerančovou kůrou a mandlemi zabalená v jedlém bílém papíře, jež se pokryje bílkovou polevou s cukrem. Pro milovníky spíše slaných jídel je zde cizrnová placka La socca, která se roztrhá na miniaturní kousky a dochutí se pepřem.