Asi není třeba říkat, že půjčky jsou v posledních letech velmi žádané. Abychom viděli, jak prosperující je tento typ služeb, stačí se jen podívat na reklamy v televizi. Nabízí se zde mnoho druhů, jeden výhodnější než druhý.

Pravdou však je, že žádný z nich se nehodí pro všechny. Každý z nich má totiž svá specifická pravidla, a je určen pro jiný typ klientů. Avšak není pochyb o tom, že některé z nich jsou žádanější než jiné. Jednou z těch populárnějších je i ta se zástavou nemovitosti.

hromada peněz

K tomu je však potřeba, aby byl žadatel výhradním vlastníkem nemovitosti, kterou dává v zástavu. A to, zvláště při současném stavu na trhu nemovitostí, není ani zdaleka tak obvyklé. I proto se často hledá banka či finanční společnost, která poskytne úvěr bez zajištění nemovitostí https://lightfinance.cz/pujcka-na-cokoliv/.

To samozřejmě není až takový problém. Potíž spočívá pouze v tom, že si poskytovatel potřebuje nějakým způsobem zajistit, že o své peníze nepřijde ani v případě, že dlužník nebude splácet. Jak to tedy zařídit, pokud nemáme v zástavě nemovitost?

splácení půjčky

Nejběžnějším řešením je zde požadovat po žadateli doklad o výši jeho čistého příjmu. Díky tomu se můžeme ujistit, že má skutečně dostatek peněz na to, aby mohl svůj dluh splácet. Tím se ovšem vyřadí poměrně velká skupina lidí s nižším příjmem. Je proto potřeba najít řešení i pro ně.

Tím je ručitel, tedy někdo, kdo zodpovídá za to, že dluh bude v pořádku splacen. Pokud dlužník splácet nebude, budou mít problémy oba, jak on, tak i ručitel. Je tedy pochopitelné, že většina lidí o tuto „poctu“ příliš nestojí. Přesto především banky ručitele vyžadují.

To samozřejmě nejsou ani zdaleka všechny možnosti. Je tedy jasné, že jich je opravdu hodně, a vybrat si tak může skutečně každý. Otázkou jen je, zda je půjčka skutečně vždy tím nejlepším řešením našich problémů. Ať už totiž reklamy říkají cokoliv, pro dlužníka je vždy nevýhodná.