Stále žijeme v době ledové koronavirové a co naplat, pohybu máme méně, musíme být dokonce zavření doma a nevyjíždět na výlety, ani se stýkat s kamarády a přáteli. Tak co většina z nás udělá? Sedí doma a jí. Ale pakliže máme ještě pud sebezáchovy, dojdeme si alespoň na na procházku. Ale ten, kdo má nařízenou karanténu, nejen, že nesmí vystrčit ani nos ze dveří, ale má minimum pohybu. Pokud jsme doma, pak se řádně nadlábneme, protože máme hlad. A za pár týdnů zjišťujeme, že jsme se po dobu karantény pěkně zakulatili.

žena s rouškou

Ztloustli jste v karanténě https://www.bmikalkulacka.cz/ztloustli-jste-v-karantene-je-nejvyssi-cas-vahu-opet-hlidat-poradime-jak. Poradíme vám, jak tento problém co nejlépe vyřešit. Možná se vám náš návrh nebude zrovna moc líbit, ale věřte, že když budete pokračovat zavedeným systémem, za pár měsíců budete muset obnovovat svůj šatník.

Zdravá strava čeká už jen na vás!

Sladké pochutiny uvrhněte do zapomnění, stejně tak jako chipsy i brambůrky. Zásobte se čerstvým ovocem a zeleninou. Zapomeňte na marmelády, sladké zavařeniny a kompoty. Ty odložte na dobu neurčitou. Díky ovoci a zelenině se vám dostane skvělého přísunu minerálů, vitamínů a tolik potřebné vlákniny.

Co s tím? Nejvyšší čas začít hubnout, než se nadváha přežene v obezitu. A to známe téměř všichni. Kilogramy stoupají přímo bleskovou rychlostí vzhůru, ale dolů se linou šnečím tempem!

šnek ulita

Kontrolujte, co a jak často jíte!

Objevujte svět kalorických tabulek a výpočtu BMI (Body Mass Index). Vaše strava by měla být vyvážená a zároveň pestrá. Dbejte na to, aby obsahovala vyšší podíl bílkovin, spolu s nižším podílem tuků a sacharidů. Ale vždy by mělo jídlo obsahovat tyto tři složky, ale v doporučeném poměru.

Přidejte pohybové aktivity!

Chůzi, běh, cvičení klidně i doma. Je spousta on-line lekcí na internetu i pro začátečníky, tak neváhejte a začněte se hýbat. Kila tak půjdou dolů rychleji.