Český trh pro investování není příliš vstřícný, najdeme tu pouze dvě české burzy a to Pražské burzy a RM-SYSTÉM. Určitě je ale lepší začít investovat na domácí půdě, než se rozhodnete s investováním odejít do zahraničí. Je to ale pochopitelné, zahraniční burzy nabízejí mnohem více příležitostí a proto řada zkušených českých obchodníků obchoduje s cennými papíry raději v zahraničí. Větší trh, nekonečné možnosti, ale také větší šance na úspěch i prohru. Kvůli obchodování na zahraničních burzách, není zapotřebí jezdit do zahraničí. Dnes už je pravidlem, že se veškerý obchod s cennými papíry odehrává elektronicky.

vysypané mince

Kde se dá s akciemi obchodovat?

S akcemi se obchoduje na burzách, je jedno, jestli na našich nebo na těch zahraničních. Podmínky obchodování jsou více či méně totožné. K burzám se připojíte prostřednictvím licencovaného obchodníka. Obchodování na burze ovšem není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Také není možné, aby s obchodováním začal každý. Uzavírat burzovní obchody mohou jen členové uzavřené skupiny dané burzy. Čeští obchodníci tak musí být jejími člena nebo zde mít společníka, který za ně obchody uzavírá.

Ještě než začnete s obchodováním

Samotné obchodování na burze je velmi jednoduché, tedy pokud hovoříme o samotné koupi a prodej akcií. Obchodování na burze je ale mnohem víc. Hlavní myšlenka je jasná, co možná nejlevněji koupit a co nejdráž následně prodat. Cena akcií je ale velmi proměnlivá, proto se vyplatí mít jisté povědomí o aktuálním dění na burze i trhu.

graf růstu

Začněte pomalu a s pomocí tréninkových aplikací, kde obchoduje ale s pomocí nereálných peněz. Pokud se vám investice nepovede, nic se neděje. Začátky bývají těžké a jen málo na koho se usměje štěstí hned na poprvé. Je také důležité číst publikace, které se obchodováním s akciemi zabývají. Velmi zajímavé jsou publikace, které vycházejí z poznatků samotného Fibonacciho https://www.tradecz.cz/fibonacci-a-trading/.