Když se každoročně otevírají pro veřejnost lyžařské areály v Červené Vodě a v Čenkovicích, které se spojily v jeden resort SKI Bukovka, největším tahounem je pro celou zimní sezónu sjezdovka Mlýnice. Patří svou dvoukilometrovou délkou k nejdelším v republice a poskytuje mnoho zábavy dětem i dospělým, což podpoří i nádherný výhled do okolní krajiny.

lyžařská výzbroj

Na sjezdovce Mlýnice se také každý rok buduje vyhlášený snowpark. Provozovatelé si mohou dovolit protáhnout jej až do délky jednoho kilometru, což umožňuje nabídnout pro každého snowboardistu zajímavý zážitek ze souvislé jízdy. Kromě snowparku se tu ještě staví zábavná trať Funline, takže snowpark a Funline Skibukovka.cz vám tu mohou zpestřit pobyt ve středisku, které se řadí k těm vyhlášeným, i když se zrovna nenachází v Krkonoších.

Vypravit se do orlických hor na lyže má ještě jednu výhodu. Je to pohoří, kde je větší pohoda a klid, a kde to tak „nehoustne“, jako v přelidněných areálech s vysokou návštěvností včetně zahraničních lyžařů. Například v Janských Lázních mají někteří lidé negativní zkušenosti s některými arogantními lyžaři z Polska, a to jak na svahu, tak při předbíhání ve frontách na vleky či lanovky.

lyžaři ve frontě

Trávit zimu na horách můžete v Červené Vodě i s dětmi, mohou jim vyhovovat některé tratě na opačné straně Bukové hory, v Čenkovicích, a i samotná sjezdovka Mlýnice je vhodná pro méně pokročilé lyžaře. Za dobrých sněhových podmínek se otevírá i sjezdovka heretická, která je ještě o něco delší, a má horní úsek pozvolnější, než Mlýnice.

Výhodou lyžování ve skiresortu SKI Bukovka je zejména přeprava lyžařů sedačkovými lanovými drahami, což znamená, že si vaše nohy odpočinou, a máte pak více sil na samotný sjezd, což vám lyžařské vleky neumožní. A kdo z vás pamatuje ještě kotvové vleky, např. na Tanvaldském špičáku v Jizerských horách, jistě nám dá za pravdu, že jízda na vleku je mnohdy náročnější, než samotné lyžování.