Samozřejmě, že vše záleží na Vaších preferencích. Pokud rádi plánujete a chcete navštívit hodně míst, na některých místech se zastavit a kochat se a na nikoho se nevázat, byla by pro Vás dovolená s cestovní kanceláří či agenturou ztráta času. Jestli naopak nemáte čas na takové plánování a jste ochotni si připlatit, je pro Vás cestovka jasnou volbou.
francouzská polynésie
Asi nikdo z nás nechce platit za dovolenou příliš velkou sumu. Zájezd můžete koupit za obstojnou, vysokou nebo naopak velmi nízkou cenu. To vše se odvíjí od období, kdy zájezd budete pořizovat. Ceny se mění poměrně rychle, a tak je důležité správně načasovat moment koupě dovolené.
Takto se také pohybují ceny letenek. Ty se ale mění o něco rychleji než ceny konkrétních zájezdů. I u nich musíte odhadnout správný okamžik. Sledujte také různé stránky, které zprostředkovávají letenky.
klasické foto
Pokud jste tedy velice nenároční cestovatelé a rádi jen poleháváte na pláži či u bazénu, bude pro Vás cesta s cestovní kanceláří výhodnější. Nemusíte tak řešit podrobnosti, přijdete téměř do hotového.
Cestovat se dá také opravdu za málo. Možná jste dobrodruzi, kteří se klidně spokojí s přespáním ve stanu v kempu. V tomto případě by pro Vás bylo velice nevýhodné volit cestovní kancelář. Některé však nabízí zájezd například na kolech, kdy bydlíte v kempech a poznáváte přírodu. Nevýhodou však je, že musíte dodržovat harmonogram cestovky, jelikož se většinou ocitnete v místě, které neznáte.
palma s houpačkou
Rozhodně se také vyplatí propočítat si obě dvě možnosti. Pokud jste na vážkách a je Vám to tak nějak jedno, částka, která Vám vyjde, jistě rozhodne za Vás. Za ušetřené si můžete koupit víc suvenýrů. A to se vyplatí.
Nelze říct, která možnost je výhodnější, jelikož v jednom období bude cesta na vlastní pěst výhodnější, v dalším období to bude zase naopak. Také si uvědomte, jak moc jste nároční cestovatelé, zda Vám dokáže cestovka splnit všechna Vaše přání, nebo si je jste schopni splnit jen Vy sami.