Zeptejte se některého muže, jaké to je chodit bez podprsenek https://www.lifties.cz/, a soustřeďte se na jeho odpověď. Pravděpodobně vám sdělí, že si vůbec neuvědomuje, že by to mohlo být jinak. Nosit podprsenku je pro muže stejná záhada, asi jako pro ženu močení ve stoje do pisoiru. Trochu se tomuto fenoménu mohou přiblížit muži, co zcela záměrně oblékají dámské oblečení buď jako transvestité, anebo pro účely maškarních plesů či třeba v rámci převleků na „Posledním zvonění“ před Svatým maturitním týdnem.

žena v křesle

Ani těmito momenty však nemohou muži vhodně posoudit ženský pocit z chůze bez podprsenky, protože zkrátka nemají tak bujný dekolt, i kdyby byli svalnatí a měli vypracovaný hrudník. Něco jiného je nosit na těle krásně tvarovanou tukovou tkáň a jiný pocit máte z prsní svaloviny.

Prsní svalovina však hraje důležitou roli i u ženského poprsí, a sice jestliže jsou ženy zvyklé chodit bez podprsenky, svaly hrudního koše se starají o to, aby byla ňadra krásně tvarovaná. A naopak, pokud oblékáte často podprsenku, svalstvo ochabuje a prsy jsou pak nepěkně povislé. Svaly zkrátka vyžadují alespoň minimální zátěž, však to možná znáte – pokud budete mít nohu v sádře, za tři týdny ochabnou svaly nohou natolik, že bude nutná cvičební rehabilitace.

černá podprsenka

Chodit bez podprsenky je tedy nejen hezčí a příjemnější, ale i zdravější. A máte-li dojem, že se vám muži dívají na hrudník, protože vám z něj vystupují bradavky, stačí je zakrýt vhodnými krycími terčíky. A jestliže potřebujete trochu výpomoci k tvarování ňader do některých typů oblečení, jako jsou večerní šaty či halenky, existují i tzv. pásky neboli tejpy na prsa, jimiž ňadra vytvarujete na dočasnou dobu tak, jak potřebujete. A nakonec zjistíte, že ten svírací korzet zvaný podprsenka, vůbec k životu nepotřebujete, čímž uděláte radost nejen sobě, ale samozřejmě i opačnému pohlaví.