Ve svém domově by se měl každý z nás cítit co nejlépe. K tomu je samozřejmě i důležité, aby měl správnou atmosféru. Ta je vytvářena především jeho vybavením. A nyní není řeč pouze o nábytku, nýbrž například i o dekoracích či osvětlení.

A právě světla patří mezi věci, které se při zařizování bytu poněkud opomíjí. Velká část lidí si koupí obvykle buď to nejlevnější, nebo takové, které se jim v ten moment nejvíce líbí, bez dalšího rozmýšlení. Pak však mohou být zklamáni výsledkem.

1e13e77b4d05a95a45c9d3dcf9c9978f-1500x1500

Pokud totiž chceme vybrat správné světlo na strop, je potřeba se řídit několika pravidly. Tím prvním je nutnost uvážit velikost místnosti, která bude osvětlována. Je totiž potřeba, aby bylo dostatečné světlo i ve vzdálenějších koutech, ale zase aby nebylo příliš velké, aby nepoškozovalo zrak.

Také je nutné vzít v úvahu velikost onoho lustru, a to především s ohledem na výšku stropu i celkové rozměry místnosti. Možná se vám líbí velký zdobený lustr, avšak to brzy pomine, když do něj budete narážet hlavou pokaždé, když pod ní projdete, a zároveň bude zabírat téměř polovinu místnosti.

Je také potřeba si uvědomit, jaký typ žárovek chcete používat. Jste spíše fanoušek těch klasických, nebo úsporných LED? Ať už preferujete jakýkoliv typ, je nutné vybrat takové svítidlo, které jej podporuje, jinak bude zcela zbytečné a rozhodně nebude moci plnit svůj účel.

40944-cl116-aba40944(2)-1500x1500

V neposlední řadě záleží také na celkovém vybavení a vzhledu místnosti. Jedná se o moderní byt, plný kovu a chromového lesku, nebo je zařízen v klasickém stylu s nábytkem z hnědého dřeva? Je totiž nutné, aby svítidlo místnost vhodně doplňovalo, a nepůsobilo rušivě. Tím by totiž mohlo celý dojem narušit.

Samozřejmě je také potřeba se dívat na cenu. Koneckonců, žádný člověk nemá neomezený rozpočet, i když se tomu tak může zdát. Proto je dobré stanovit si hranici, kolik můžeme za svítidlo dát. Vyhněte se však těm podezřele levným – věřte, že jejich nákup se nakonec nevyplatí.