Každý se snaží v životě nějak zapadnout, najít si ten správný životní styl neboli lifestyle. Snažíme se využívat náš volný čas tak, aby dával smysl. Jedním z možných zájmů je inline bruslení, nebo také jízda na kolečkových bruslích. Pro mnohé je to pouze koníček, ale jsou lidé, pro které je to jakýsi styl života, bez kterého se neobejdou. Inline bruslení je u nás velmi oblíbený sport. Je znám téměř všemi věkovými skupinami. Využívají jej ty nejmenší děti, přes mládež, dospělé až po starší generaci. Díky bruslení mnozí pociťují pocity volnosti, svobody, hlavně dobré nálady. Všechny tyto vlastnosti jsou důležité, aby se člověk cítil dobře z hlediska fyzické i psychické kondice.
freestyle technika
Můžeme říci, že bruslení patří mezi zdraví prospěšné sport. Při jízdě se neničí klouby, jako třeba u běhu a také se spaluje velké množství kalorií. Díky tomu máme pevnější břicho, hýždě a celkově pociťujeme lepší fyzickou kondici. Aby byl zážitek z jízdy co nejlepší, je důležité zvolit správnou techniku. Určuje nám hlavně celkový zážitek z jízdy. V případě začátečníka, dochází k vyšší fyzické námaze. Důvodem jsou krátké kroky, postupem času se prodlužují. Také je důležité se naučit brzdit. Lze buď klasicky přes brzdu, která se nachází na jedné brusli, převážně pravé, dále pak obloukem nebo do pluhu. Technika brždění pluhem patří mezi stabilní, zapojujeme obě nohy. Jakmile dokážeme zabrzdit, máme i lepší pocit, že jsme něco dobře zvládli.

inline bruslení


Velmi důležitý je i výběr bruslí. Závisí to na mnoha aspektech. Například, zda jsme začátečníci nebo pokročilí nebo kde budeme jezdit. Tím je myšlen hlavně terén, jestli se jedná o rovinku nebo spíše nerovinatý povrch. Mezi typ pro úplné začátečníky patří fitness brusle. Charakteristické průměrem koleček 80 mm až 90 mm. Pokud bychom chtěli zažít spíše závodní jízdu, jsou takzvané speedové brusle. Speciálně navrženy pro pokročilé a rychlou jízdu. Vyznačují se průměrem koleček 110 mm a výše. Mezi další typy bruslí řadíme freestyle, také pro pokročilejší bruslaře s průměrem koleček asi 80 mm.