Máta je v Česku velmi oblíbená bylina. A není se vůbec čemu divit. Její účinky a benefity pro nás organismus jsou skvělé. Používá se například při revmatismu, problémech se žlučníkem, při bolestech nervů, nevolnostech a průjmech. Zajisté vám někdy babička nebo maminka uvařily mátový čaj. A to především když vám bylo špatně od žaludku. A věděly dobře, proč to dělají. Mátový čaj rychle uklidňuje žaludek a Vám se tak během chvilky uleví. Tato bylina je také velmi oblíbená pro pěstování na zahradě, jelikož je poměrně nenáročná a rychle a dobře roste. Tím si můžete poměrně snadno udělat velké zásoby domácí máty. Máta se řadí mezi rostliny léčivé, kořeninové a aromatické. Je velmi prospěšná, a kromě čajů se také používá při vaření, na výrobu mastí, nebo také na výrobu sirupu.

Máta

Internetový obchod Koldokol vám nabízí právě mátový sirup v biokvalitě. Ve složení nenajdete žádnou chemii. Sirup z máty Eshop.koldokol se skládá pouze z výluhu máty, trošky citronové šťávy a kvalitního třtinového cukru. Tyto sirupy jsou vhodné nejen pro léčení zmíněných neduhů a zdravotních obtíží, ale jsou také skvělé pro přípravu lahodných nápojů. Mají velmi osvěžující chuť a vůni. Tento mátový sirup od Koldokol je skvělý pro přípravu letních osvěžujících limonád. Skvěle chutná nejen jako nealko limonáda. Velmi oblíbený je tento sirup také pro přípravu alkoholických nápojů, jako je například Mojito. A kdo by tento svěží nápoj nemiloval.

Sirup a máta

Mátový sirup můžete použít také pro oslazení nejrůznějších čajů a pro zvýraznění jejich chuti. Mátový sirup nabízíme ve třech velikostech A to 250 ml, 500 ml a 3 kg. Sirup o velikosti 250 ml slouží především pro první ochutnání. Věřte ale, že si náš mátový sirup oblíbíte natolik, že budete litovat, že jste nesáhli rovnou po velkém balení. Podívejte se na naše webové stránky a vyzkoušejte sami.