Úklid kancelářských prostor si většinou firmy nechávají provádět od externích firem. Pouze někteří nadšenci uklízí ve své kanceláři sami, a pokud ano, tak se většinou starají o utírání prachu a čištění výpočetní techniky a desky pracovního stolu. Na co se však může zapomínat, anebo to rozhodně nepovažovat za zásadní, jsou koberce.

luxování koberce

Koberce v kanceláři

Kancelářské prostory se vyznačují některými typickými znaky, mezi něž patří i zmiňované koberce. V dnešní době to máme usnadněné koberci zátěžovými, které snesou dlouhodobý tlak frekventovanou chůzí v obuvi, a tím pádem si můžeme dovolit tyto prostory významně oživit. Kancelář s kobercem vypadá důvěryhodně a útulně, ale pouze v případě, že není koberec zanedbaný.

čištění koberců

Koberce bývají mnohdy jedním z nejslabších článků v domácnostech či kancelářích z hlediska údržby a čistoty. Buď na ně zapomínáme, nebo nemáme čas to řešit, případně čištění koberců odkládáme na neurčito. A pak se stane, že přijímáme vzácnou návštěvu a navodíme spíše atmosféru rozčarování nad našimi hygienickými zvyklostmi. V bytech a domech, kde se často chodí naboso, mohou koberce připomínat svým odérem nemytá bosá chodidla a v kancelářích zas vyšlapané cestičky v parcích na městském sídlišti.

Jestliže máte k dispozici kancelářské prostory a necháváte zajistit úklid kanceláří v Praze 7 od profesionální firmy, požádejte ji také o pravidelné čištění koberců speciálním strojem. Běžné vysávání vysavačem na to nestačí a rozhodně nezajistí reprezentativní vizáž vašich prostor. Čistý koberec je možná tak trochu paradoxní, ale rozhodně důležitý moment navazování dobrých mezilidských vztahů, což v kancelářích, kam si zvete různé hosty a zákazníky či zástupce spolupracujících firem, je nesmírně důležité. Jestliže koberec vypadá stále jako nový, nezapáchá a naopak spíše voní, vytváří to velmi pozitivní dojem, ať už se jedná o jakékoli prostory.