Ve stínu o mnoho turisticky navštěvovanější a známější Mallorky se nachází ten skutečný a pravý klenot Baleárských ostrovů: Menorca. Masová turistika zde zatím nedorazila, a tak pokud máte raději mírnější turistický ruch, zato lepší atmosféru klidného a ne tak zalidněného ostrova, Menorca je to správné místo pro dovolenou.

Jaké jsou největší lákadla pro turisty?
–          Spousta malých zátok
–          Velké množství menších pláží s pískem
–          Nedotčená příroda
–          Úchvatné scenérie
–          Mnoho zeleně
–          Překrásně zbarvené východy a západy slunce

Kdy Menorcu navštívit?
Asi nejlepší doba na naplánování dovolené na Menorce, menší z Baleárských ostrovů, je v září. Moře je vyhřáté tak akorát, slunečné počasí je teplé ale ne už přehnaně horké, navíc má v této době oblast Baleár poměrně vysokou vlhkost vzduchu. Na plážích nejsou davy turistů, neboť je po hlavní sezoně. Dokonce i ceny jsou po hlavní sezoně nižší.

Kam se vydat na ostrově?

–          Půjčte si auto a projeďte ostrov na vlastní pěst
Všechny cesty jsou perfektně značené a na Menorce jich naštěstí není mnoho. Ostrov je poměrně rovný, takže doopravdy nehrozí, že byste se ztratili. Navíc není ostrov nijak velký. Pokud stále váháte, nejspíš se hodí prozradit, že půjčení auta vyjde opravdu levně, a nejlevněji, pokud si je půjčíte rovnou na celou dobu svého pobytu. Pokud si auto objednáte předem  přes internet, mělo by vás na týden se vším všudy vyjít na tři a půl tisíce korun.

–          Nechte se rozmazlovat hotelovými programy u bazénů
Většina hotelů má jednak vlastní program, ale také mnoho sportovního využití. Můžete se zabavit vodními sporty, ale také těmi plážovými.

–          Pláže
Pokud patříte mezi milovníky pláží a moře, určitě musíte vidět pláže Cala Macarella a Macarelleta. To jsou nekrásnější pláže, které můžete v Evropě najít.