Pokud zrovna plánujete svatbu a blíží se vám to čím dál tím více, pak jestli je něco, co bude potřeba vyřešit jako jednu z hlavních věcí, jsou to svatební hosté. Jsou páry, které chtějí skromnou svatbu a tak si na obřad a hostinu pozvou pouze svědky a své rodiče. Jsou ale i páry, které chtějí opravdu velkou svatbu a čím více lidí, tím pro ně lépe. Je ale potřeba myslet na to, že čím více lidí pozvete, tím více vás bude taková svatba stát. Člověk si musí uvědomit, kolik peněz na takovou svatbu má a podle toho vše zařídit. Svatba, která je velikostně ideální, je svatba o 30 lidech. Jistě byste neměli problém napočítat 15 lidí od obou z vás, kteří by se jistě svatby rádi zúčastnili.

svatební stůl

Bude na vás, jestli budete zvát hlavně svou rodinu, nebo z rodiny jen pár lidí a zbytek budou vaši kamarádi.

Jsou lidé, kteří jsou mnohem raději, pokud na své svatbě mají více kamarádů, než členů rodiny, protože ne všechny rodiny mají dobré vztahy a tak pokud nechcete mít zkaženou svatbu, i vy to můžete udělat tak, že si z rodiny pozvete jen ty, se kterými máte dobré vztahy a zbytek lidí budou vaši přátelé, kteří jsou pro vás důležitější.

Určitě byste neměli v tomto brát ohled na to, abyste nemuseli poslouchat hloupé řeči členů vaší rodiny, že jste je nepozvali na svatbu. Můžete jim například dovézt stavební koláče, ale nic není na tom, že nechcete mít zkažený svatební den tím, že by vám někdo z rodiny udělal ostudu, kterou byste neunesli.

svatební stoly

Rozhodně se toho nebojte a pozvěte jen ty, kteří jsou vašemu srdci nejblíže. Mnohdy právě kamarádi jsou ti, kteří jsou pro člověka důležitější, než vzdálená rodina, jako jsou tetičky nebo strejdové, kteří mohou být i z druhého kolene. Opravdu se nebojte pozvat jen ty, které máte rádi a o kterých víte, že by díky nim právě svatební hostina stála za to. Něco takového byste měli dostatečně zvážit, aby se nestalo, že vám někdo skutečně zkazí váš svatební den.