U našeho pozemku je důležité, aby byl skutečně dobře oplocený, abychom chránili náš majetek, který se může stát terčem zlodějů, čemuž se musíte vyhnout.

Dřevěný venkovní plot

Přírodní materiál

Většina lidí má okolo své zahrádky oplocení, což má několik důvodů. Třeba u vlastnění pejska je to jasné, protože nechceme, aby nám utekl a my ho museli hledat. Ovšem je to důležité u všech lidí, protože plot nám jasně ohraničuje pozemek, takže každý bude vědět, že za touto hranicí nemá co dělat. Kriminalita u nás samozřejmě není nulová, a proto se dějí běžně krádeže, kdy zloděje například láká zahradní technika a vybavení, protože to má hodnotu a dá se dobře prodat.

dřevěný plot

Právě proto je plot takovou první překážkou a bezpečnostním bodem, protože když uvidí zloděj na neoploceném pozemku něco cenného, tak je to pro něj velmi snadná kořist. Musíme brát ohled na okolní prostředí, a proto se třeba do takové zahrádky rozhodně hodí dřevěný plot, jenž vůbec nerozbíjí daný design. S dobrou volbou odstínu nátěru jej navíc třeba můžete sladit s pergolou. To už je na Vás, ale možností máte nespočet, takže se dá vše zařídit.

Péče o plot

Dřevěné ploty https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-ploty jsou bezesporu hezké a také mají výhodu v tom, že do značné míry brání tomu, aby se na nás dívali kolemjdoucí, a proto si budete moci užívat nádherného soukromí. Určitě musíme počítat s tím, že dřevo potřebuje ochranu, protože jinak by mohlo výrazně snížit svou životnost, čemuž musíme zabránit. A proto je prvním krokem často moření, které se dá provést za pomocí nátěru speciálním přípravkem, který má typicky zelenou barvu.

dřevěný plot

Ten se hezky vsaje do hloubky dřeva, a proto bude skvěle chráněno proti škůdcům, plísním a dalším všemožným nepříjemnostem. Po impregnaci se můžeme vrhnout na nátěr. Na barvě rozhodně nešetřete, protože pokud bude kvalitní a nanesete ji v dostatečné vrstvě, tak na dřevo nebudete muset sáhnout několik let. U výběru odstínu pamatujte, že i pigment chrání, a proto do velmi slunné oblasti není vhodná ta nejsvětlejší barvy. Firma Vám může plot vyrobit přímo na míru, aby hezky na potřebné místo seděl.